MES SU PASAULIU: DIENA UŽ ORŲ DARBĄ!

Spalio 7 dieną, viso pasaulio profesinės sąjungos ir kitos pilietinės organizacijos, minės Dieną už orų darbą. Trys Lietuvos jaunimo organizacijos: profesinių sąjungų jaunimo asociacija „LPSK Jaunimas“, nacionalinė jaunimo profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir darbo federacijos jaunimo organizacija, šią dieną rengia pilietinę akciją.

Ji vyks, spalio mėn. 7 d., Kaune, nuo 16 iki 19 valandos. Akcija pradedama 16 valandą. Troleibusų stotelėje „Geležinkelio stotis“ (kryptis link VI forto).

Išnuomotu, plakatais papuoštu troleibusu, jaunimas važinės po Kauno miestą, kiekvienoje stotelėje pasakos žmonėms apie tai, kas yra orus darbas, primins teises, kurias darbuotojams privalu žinoti, būtinybę jungtis į organizacijas, dalins informacinę medžiagą.

edita

Taip vienu metu, visame pasaulyje, nuskambės svarbi žinia – visi turi teisę į orų darbą. Pasak vienos iš organizatorių pasauliniu mastu – Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC), – oraus darbo problema yra aktuali visame pasaulyje.

Kalbat apie orų darbą, mintyje turima labai daug: migracija; diskriminacija; priverstinis darbas; lygiava; prekyba žmonėmis; vaikų darbas bei kitos kertinės darbo normos, tokios kaip, teisė į derybas ir laisvė jungtis į organizacijas; teisė reikšti nuomonę; įstatymai ir sutartys; neformali ekonomika; klimato kaitos problemos; sveikata ir saugumas; socialinė apsauga; skurdas ir maisto prekių stoka; socialinis dialogas ir taip toliau.

Be Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos, pasaulinę akciją rengia ir didžiausias pasaulyje pilietinis judėjimas prieš skurdą GCAP.