JAUNIMAS PAMINĖJO TARPTAUTINĘ KOVOS SU SKURDU DIENĄ

Nepaisant be perstojo pliaupiančio lietaus sostinės Vinco Kudirkos aikštėje spalio 17 d. įvyko asociacijos „LPSK jaunimas“ surengta akcija „Ištiesk  man ranką – padėk pakilti“, skirta paminėti Tarptautinei kovos su skurdu dienai.

Kareiviškoje palapinėje veikė fotomenininkų paroda, žmonės buvo kviečiami aukoti pinigų, už kuriuos, kaip ir pernai, sunkiai besiverčiančių šeimų vaikams bus suteikta galimybė nueiti į teatrą.     

Vejami lietaus vieni praeiviai stabteldavo, į aukų dėžutę įmesdavo smulkių pinigų, kiti net nenorėdavo sužinoti, kas čia vyksta, atsirado ir tokių, kurie teigė netikį, jog pinigai bus panaudoti gražiam tikslui.

Organizatoriai mano, jog akcija pavyko neblogai. Pasak akcijos koordinatorės Gailės Janickaitės, daugiausia dėmėsio sulaukta iš jaunų žmonių, o suskaičiavus pinigus aukų dėžutėje paaiškėjo, jog surinkta 600 litų. „Tik labai sušalom“, – LP sakė ji. Be to, sulaukta nemažai žurnalistų dėmesio.

Žmonių, ypač jaunų, dėmesiui pritraukti padėjo beveik nuolat iš palapinės sklindanti muzika. Koncertavo bene dešimt grupių bei pavienių atlikėjų iš Vilniaus, Radviliškio, Panevėžio. Parodoje buvo eksponuojama apie 20 – ies fotomenininkų darbai  jaunimo problemų tematika. Gailė apgailestauja, kad dėl lietaus dauguma fotografijų buvo palapinėje ir daug kas į ją tiesiog neužėjo.

 Žmonės kviečiami paaukoti ir pervedant pinigų į sąskaitą (Nr. LT49 7044 0600 0634 4471 gavėjas – asociacija „LPSK Jaunimas”, įmokos paskirtis – „parama vaikams“). Pasak asociacijos koordinatorės Editos Žitkevič, šiek tiek pinigų pervesta jau buvo iki akcijos, o aukoti dar bus galima iki spalio pabaigos.

Pernai už paaukotus pinigus pirmą kartą į teatrą nuėjo 140 vaikų. Organizatoriai tikisi, kad šiais metais akciją parems daugiau žmonių.

Renginys yra projekto „VISI MES ESAME ANGELAI VIENU SPARNU, KAD GALĖTUME SKRISTI – APSIKABINKIME“ dalis. Asociaciją remia Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.

Nepaisant augančios ekonomikos 2006 m. pabaigoje žemiau skurdo ribos gyveno 20 proc. šalies gyeventojų. Daugiausia – tai nepilnose ir daugiavaikėse šeimose augantys vaikai, – skelbia specialiai akcijai pagaminta informacinė skrajutė.