Dantų implantai

Dantų implantai – nuostabios šypsenos link

Kaip dantų implantai padeda spręsti opią bedantystės problemą? Jeigu nors į vieną toliau esantį klausimą atsakysite „taip“, tikriausiai, vertėtų atvykti pas gydytoją odontologą – dantis implantuojantį specialistą diagnostikai ir konsultacijai dėl dantų atkūrimo.

Dengiatės burną ranka, nes trūksta kelių ar daugumos dantų?  Dantys yra beviltiškai sugedę ir negalite nei mėgautis mėgstamu maistu nei laisvai ir nevaržomai šypsotis, juoktis?

Dantų atkūrimas dantų implantais

Ką apie tai žinote? Dantų implantavimas – vienas iš būdų atkurti dantis, kai, pavyzdžiui, žmogus jau neturi danties (ar dantų) arba kai vis dar turimas dantis (ar dantys) jau yra „nebetvarkomas“, t.y., nėra prasmės jo gydyti, nes dėl vienokių ar kitokių priežasčių šis dantis tinkamai nebegalės atlikti savo funkcijų.

Tačiau dantų implantavimas – šiandien bene vienintelis plačiai pasaulyje paplitęs būdas atkurti prarastą visą dantį: t.y., nuo danties šaknies iki pat vainiko.

Tad kas gi yra tas dantų implantas? Dantų implantas – tai varžtelis. Šiuolaikinėje odontologijoje įprasta tai, kad dantų implantas, dažniausiai, yra gaminamas iš titano – bene geriausiai tinkančio metalo žmogui.

Dantų implantai – ne naujiena net ir istorijos šaltiniuose

Pažvelkime atgal. Dar gilioje senovėje mūsų protėviai bandė atkurti dantis įvairiais būdais: gyvūnų dantimis, kaulais ir t.t. Šių dienų implantų pradininku yra laikomas švedų mokslininkas Peras-Ingvaras Branemarkas (Per-Ingvar Brånemark). Žinoma, kad dar 1965 metais jis atliko dantų implantaciją pacientui. Taigi dantų implantai nėra naujiena. Tiesa, šiuolaikiniai implantai yra gerokai patobulėję nei tie, kuriuos naudojo mūsų protėviai.

Dantų implantais atkurti dantys – itin natūraliai atrodantys?

Kaip atrodo ant danties implanto atkurtas dantis?  Ant dantų implanto dedamas dirbtinis dantis. Kaip tai atrodo išbaigtame procese, dažniausiai, galima pamatyti pas gydytoją odontologą (implantuojantį specialistą) kabinete pagal pateiktus pavyzdžius. Juk smalsu pažiūrėti, ko galima tikėtis?

Dažniausiai, žmogui rūpi, kad ypač natūraliai atrodytų priekiniai dantys – t.y., tie, kurie itin matosi besišypsant, kalbant. Tačiau nereikia pamiršti, kad šiuolaikinė odontologija, dažniausiai, estetinius sprendimus siūlo net ir toliau esantiems dantims.

Ant dantų implantų pritvirtinti dirbtiniai dantys gali būti gaminami iš skirtingų medžiagų. Pavyzdžiui, kai kurios yra skaidrios – praleidžia šviesą, ir tai yra labai artima natūraliems žmogaus dantims.

Vienas pirmųjų žingsnių link savo trokštamos šypsenos yra vizitas pas gydytoją odontologą dėl apžiūros ir konsultacijos. Taip pat žinoma ir dėl diagnostikos. Dantų implantai nėra naujiena, ilgą laiką jie evoliucionavo, jų paskirtis – atkurti prarastą dantį, tačiau galima pasidžiaugti, kad šiuolaikinės modernios odontologijos klinikos taip pat nepalieka ir estetikos nuošalėje.